Tradycyjnie Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu przyznała Nagrodę za Najlepsze Stoisko na Targach Złoto Srebro Czas – statuetka z bursztynem powędrowała tym razem do firmy Fashion Jewellery z Tarnowskich Gór.

W Kapitule zasiadali przedstawiciele firm Amber Costa, Amberlight oraz Artnika, których przekonała „tajemniczość, elegancja i przejrzystość” stoiska firmy Fashion Jewellery oraz fakt, że „pozytywnie odbiegało od schematów”. „W Polsce tego typu stoiska – charakteryzujące się spójnym, przemyślanym designem, funkcjonalne a jednocześnie nieprzesadzone – są ciągle jeszcze rzadkością” – podsumował przewodniczący kapituły Mikołaj Hałuszczuk.

Główną konstrukcję stoiska Fashion Jewellery – podzielonego na część główną wystawową i zaplecze magazynowe – stanowią ściany z płyty laminowanej w kolorze grafitu połączone z kratownicą nierdzewną, która „spina” wszystkie gabloty. Boksy ekspozycyjne, proste i nowoczesne w budowie, stworzone zostały z trwałych materiałów takich jak: laminat imitujący strukturę drewna oraz szkło hartowane i elementy stali nierdzewnej. Całość utrzymana jest w kolorystyce chłodnego orzechowego drewna, błyszczącej czerni, grafitów i szlifowanej stali. Uwagę członków Kapituły zwróciło także oświetlenie gablot – dające ciepłe światło halogeny umożliwiają kierunkowe podświetlanie ekspozytorów. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, dla nich najważniejsza była spójność funkcjonalna i techniczna w połączeniu z niebanalną formą architektoniczną – i cel ten został osiągnięty.