Nagroda Ministra Gospodarki to najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakim nagradzane są polskie firmy jubilerskie. Od początku, tj. od 2001 r. przyznawana jest na targach Złoto Srebro Czas.

W gronie dotychczasowych laureatów znalazły się uznane, wiodące polskie marki jubilerskie, m.in. YES, S&A, Firma Jubilerska Górecki, Futurat czy Corundum, jak również mniejsze pracownie, które świadomie budują swoją pozycję na rynku: Lewanowicz, Amber-Ring, Glitter & Eva Stone, Pracownia Motyle czy Novvak Jewellery. Nagroda jest dowodem uznania dla ich osiągnięć: wysokiej jakości wzornictwa oraz nieprzeciętnego wkładu w promowanie polskiej myśli jubilerskiej i designerskiej na zagranicznych rynkach. Te właśnie elementy są najwyżej oceniane przez Kapitułę przyznającą nagrodę, w której zasiadają: przedstawiciel Ministra Gospodarki, laureat nagrody z poprzedniego roku, przedstawiciele organizacji branżowych oraz organizatora targów Złoto Srebro Czas.

W latach 2013-2015 – kiedy na zlecenie Ministerstwa Gospodarki Konsorcjum Bursztyn. Skarb Polski realizował program promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej na zagranicznych rynkach – po raz pierwszy przyznano nie jedną, jak dotychczas, ale aż trzy nagrody jako podziękowanie za wkład w promowanie Polski zagranicą.

Czy w 2016 roku tradycja nagradzania firm jubilerskich za ich wyjątkowe osiągnięcia będzie kontynuowana? Dowiemy się już niebawem.

Laureaci Nagrody Ministra Gospodarki z ostatnich lat:

2015: Novvak Jewellery 
2014: Glitter & Eva Stone
2013: Pracownia Motyle 
2012: Lewanowicz
2011: Corundum
2010: Firma Jubilerska Górecki 
2009: S&A