Paweł Waś w kategorii seniorów i Ireneusz Prochota w kategorii juniorów zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Złotników Złoto i Srebro w Rzemiośle 2010.

W tym roku seniorzy rywalizowali w temacie „Barwy jesieni”, natomiast temat dla juniorów brzmiał „Skarby polskiej ziemi”. Komisja Konkursowa w składzie: Karol Kowalski – OKZ-J ZRP, przewodniczący; Dorota Ząbkowska – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Wiesław ¦liwowski – mistrz złotnictwa, Jerzy Adamek – mistrz złotnictwa, Wanda Gontarska – MCT/PSP i Jolanta Kosakowska – ZRP, sekretarz przyznała następujące nagrody:

W kategorii seniorzy:
– I miejsce: Paweł Waś za pracę „Złoto natury” – wisior wykonany ze złota z brylantami i emalią witrażową
– II miejsce: Dariusz Grzenkowski za pracę „Jesienne niebo” – wisior wykonany ze złota z australijskimi opalami
– III miejsce: nie przyznano

W kategorii juniorzy:
– I miejsce: Ireneusz Prochota za komplet składający się z kolii i bransolety, wykonany ze srebra i chryzoprazów
– II miejsce (ex aequo): Joanna Stencel za pracę „Jantarowy kłos”
– II miejsce (ex aequo): Aleksandra Adamiuk za pracę „Kwiat paproci”.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Złotników Złoto i Srebro w Rzemiośle odbędzie się podczas targów Złoto Srebro Czas 2 października o godzinie 15.00 w holu głównym. Jedną z nagród dla zwycięzcy w kategorii seniorzy jest stoisko 4 m2 wraz z witryną – jest ona fundowana przez targi Złoto Srebro Czas, które wraz z Ogólnopolską Komisją Złotniczo-Jubilerską ZRP są organizatorami konkursu.