Od ubiegłego roku targi Złoto Srebro Czas jako współorganizator konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle fundują nagrodę specjalną dla laureata I miejsca w kategorii seniorzy – stoisko 4m2 wraz z witryną.

W ten sposób targi pragną wnieść dodatkowy wkład w promocję mistrzów złotnictwa i jubilerstwa polskiego oraz propagować idee przyświecające organizowanemu wspólnie z Ogólnopolską Komisją Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego konkursowi. W tym roku na specjalnym stoisku będzie prezentował swe prace laureat Roman Ochental, któremu Kapituła przyznała w ubiegłorocznym konkursie I nagrodę za pierścionek ze szmaragdem.

Zachęcamy do udziału w najbliższej edycji konkursu, którego celem jest prezentacja kunsztu zawodowego złotników-jubilerów i młodych adeptów tego zawodu, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności posługiwania się oraz łączenia tradycyjnych i nowoczesnych technik złotniczych, a także kreowanie autorskiego wzornictwa. Tradycyjnie już odbywa się on w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów i seniorów, dla których organizatorzy przygotowali dwa tematy: odpowiednio „Skarby polskiej ziemi” i „Barwy jesieni”. Prace należy zgłaszać do 14 września, wyniki zostaną ogłoszone 2 października w czasie 11. Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas. Serdecznie zapraszamy!

Polecamy:

Karta zgłoszeniowa i Regulamin konkursu 2010

http://www.zlotosrebroczas.com/konkursy_i_wystawy.php?kiw=2
Konkurs Złoto i Srebro w Rzemiośle 2009 rozstrzygnięty

http://zlotosrebroczas.com/news.php?akt=59