S&A, firma wspierająca szkolnictwo zawodowe w dziedzinie jubilerstwa, ufunduje specjalną nagrodę pozaregulaminową dla najlepszego juniora – uczestnika konkursu Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D. Będzie to praktyka w firmie S&A oraz bon na zakupy w hurtowni jubilerskiej Granit.

„Na rynku działa naprawdę wielu fantastycznych, kreatywnych młodych twórców z głowami pełnymi ciekawych pomysłów. Nawet jeśli odnoszą oni sukcesy jako indywidualni designerzy, to bardzo często nie mają wystarczających kwalifikacji praktycznych do pracy na stanowisku projektanta w firmie produkcyjnej. W procesie kształcenia stawia się przede wszystkim na oryginalność oraz kreatywność, ale to – jak już się wielu absolwentów przekonało – niestety za mało, by odnieść sukces na wymagającym rynku jubilerskim” – wyjaśnia Adam Pstrągowski, prezes S&A.

Przyznanie nagrody pozaregulaminowej to jego pomysł, wpisujący się w gotowość wsparcia wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój kształcenia praktycznego w dziedzinie jubilerstwa. Nagrodą jest staż w firmie S&A, w czasie którego laureat będzie miał okazję uczestniczyć w całym procesie produkcyjnym w zakładzie jubilerskim, zbierając doświadczenie w pięciu działach produkcyjnych, oraz bon na zakupy w hurtowni jubilerskiej Granit. Łączna wartość nagrody jest szacowana na 6 tys. zł.

„Tą nagrodą chciałbym także zwrócić uwagę na problem niewystarczającego kształcenia na poziomie zarówno zawodowym, jak i wyższym w naszej branży: mamy wielu wykształconych projektantów, którzy nie mogą znaleźć pracy w branży, oraz zakłady jubilerskie, które nie mogą znaleźć przygotowanych od strony praktycznej projektantów oraz pracowników” – podsumowuje Adam Pstrągowski.