Trzy polskie firmy jubilerskie, wyróżniające się jakością wzornictwa oraz wnoszące duży wkład w promowanie polskiej myśli jubilerskiej i designerskiej na zagranicznych rynkach, zostaną uhonorowane na Złoto Srebro Czas 2015 Nagrodą Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób.

„Cieszy nas fakt, że Ministerstwo Gospodarki postrzega branżę jubilerską jako jedną z najbardziej prężnych, jak również docenia jej zasługi w promowaniu Polski zagranicą. Jesteśmy dumni, że nagroda ta jest przyznawana nieprzerwanie od 15 lat właśnie na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie” – mówi Paweł Montewka, prezes Pracowni Sztuk Plastycznych.

Nagroda Ministra Gospodarki to najbardziej prestiżowe wyróżnienie, jakim nagradzane są firmy jubilerskie. Na targach Złoto Srebro Czas przyznawana jest od 2001 r., a w gronie laureatów znalazły się uznane, wiodące marki, m.in. YES, S&A, Firma Jubilerska Górecki, Ambermoda, Futurat, Lewanowicz, Amber-Ring, Glitter & Eva Stone oraz Pracownia Motyle.

Od 2013 r., kiedy na zlecenie Ministerstwa Gospodarki Konsorcjum Bursztyn. Skarb Polski realizowało program promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej na zagranicznych rynkach, po raz pierwszy przyznano nie jedną, jak dotychczas, ale aż trzy nagrody. Formuła ta będzie kontynuowana również w tym roku. Laureat pierwszego miejsca otrzyma statuetkę i 20.000 zł, drugiego miejsca – 15.000 zł, zaś trzeciego – 10.000 zł. Wszyscy otrzymają także okolicznościowe dyplomy.

Które firmy zostaną uhonorowane tą prestiżową nagrodą? O tym zadecyduje Kapituła, w której zasiądą: przedstawiciel Ministra Gospodarki, laureat ubiegłorocznej nagrody, przedstawiciele organizacji branżowych oraz organizatora targów Złoto Srebro Czas. Decyzja zostanie ogłoszona podczas Wieczoru Wystawców 2 października.