Nagrodę Ministra Gospodarki na Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas 2013 otrzymała Pracownia MOTYLE z Sopotu.

„Za innowacje, świeżość wzornictwa i wieloletnią konsekwencję w stylizacji biżuterii. Trzeba nadmienić, że jest to firma młoda, rokująca na przyszłość” – czytamy w uzasadnieniu Kapituły Konkursu. W jej skład weszli: Joanna Gajda – przedstawiciel ministra gospodarki, Mikołaj Hałuszczuk – Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Janusz Kowalski – przewodniczący Ogólnopolskiej Komisji-Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego, Stefan Duk – prezes Stowarzyszenia Wystawców Branży Jubilerskiej, Ewa Wołk-Lewanowicz – laureat ubiegłorocznej Nagrody Ministra Gospodarki, Paweł Montewka – Pracownia Sztuk Plastycznych, Krzysztof Rafał Galimski – Międzynarodowe Centrum Targowe i Anna ¦widerska – sekretarz Kapituły.

Pracownia Motyle została założona w Sopocie w 2005 roku przez Darię Jankowiak-Byczkowską i Patryka Byczkowskiego. Ich celem jest projektowanie biżuterii ponadczasowej, podkreślającej urodę noszącej ją kobiety. W swoich projektach stawiają na charakter ozdób, a nie na ich zgodność z aktualnymi trendami, gdyż te, jak twierdzą, szybko przemijają. Udało im się wypracować charakterystyczny styl swojej biżuterii polegający na łączeniu kamieni jubilerskich i syntetycznych ze ciekawymi fakturami w srebrze i srebrze złoconym w sposób oczarowujący delikatnością i podkreślający kobiecość. Biżuteria Pracowni Motyle była wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach, m.in. na targach Złoto Srebro Czas, Amberif i Ambermart.

„Kolekcje Motyle są podróżą samą w sobie, zostały stworzone po to, aby uchwycić i zatrzymać chwile pełne emocji. Ukryte znaczenia pobudzają wyobraźnię oraz przypominają o tajemnicy naszego istnienia. ¦wiat roślin i zwierząt, architektura, moda oraz człowiek są niekończącą się inspiracją kolekcji Motyle. Odejście od tradycyjnego jubilerstwa pozwala na pełną ekspresję, która łączy ze sobą surowość i wielokolorowe piękno” – tak Daria Jankowiak-Byczkowska i Patryk Byczkowski formułują swoje credo.