Kapituła konkursu, w której zasiadali: Igor Mitroczuk i Sławomir Król (przedstawiciele ministerstwa gospodarki), Janusz Pawlik (Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu), Janusz Kowalski (przewodniczący Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego), Michał Kłosok (Firma Jubilerska Kłosok, ubiegłoroczny laureat), Stefan Duk (prezes Stowarzyszenia Wystawców Branży Jubilerskiej), Jacek Serkuczewski (wiceprezes Międzynarodowego Centrum Targowego) i Joanna Bijok (sekretarz Kapituły), po zapoznaniu się z wyrobami firm prezentowanymi na targach Złoto Srebro Czas 2008, nominowała do nagrody dwie z nich: Firmę Jubilerską Górecki i S&A Bursztynowa Biżuteria. Obie znajdują się już w gronie laureatów tego konkursu. Werdyktem jury Nagroda Ministra Gospodarki Na Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas 2008 została po raz drugi przyznana firmie S&A Bursztynowa Biżuteria za stworzenie nowych technik jubilerskich pozwalających na połączenia bursztynu z niezwykłym efektem oraz za świadome i konsekwentne dążenie do promocji marki na świecie i umożliwianie absolwentom szkół wyższych realizowania własnych pomysłów.

Nagrodę – statuetkę w imieniu ministra gospodarki wręczył prezesowi firmy Adamowi Pstrągowskiemu w czasie oficjalnej części Wieczoru Wystawców Rafał Baniak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Warto dodać, że targi Złoto Srebro Czas zostały objęte patronatem wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Firma S&A Bursztynowa Biżuteria powstała w 1992 roku. Obecnie współpracuje i zatrudnia na stałe ponad 200 osób, co pozwala ją zaliczyć do grona największych zakładów produkcyjnych w branży jubilerskiej w Europie. Jej specjalnością jest biżuteria złota z bursztynem, a ostatnio także ekskluzywne kolekcje z diamentami. Firma odnosi sukcesy zarówno na rynku krajowym, na który przeznacza około 20% produkcji, jak i na rynkach zagranicznych, gdzie trafia około 80% produkcji. Biżuterię S&A można nabyć w salonach niemal całego świata, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Rosji, USA, Kanady i Australii. W każdym z tych krajów sprzedaż wyrobów S&A prowadzona jest przez specjalnie dobranych, ekskluzywnych dystrybutorów. Od początku firma stawia na wzornictwo i współpracę z utalentowanymi projektantami – efektem są liczne nagrody w konkursach jubilerskich i złotniczych, m.in. Nagroda Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas w 2003 roku.