Firma Jubilerska Górecki, Image Silver i Novvak Jewellery to laureaci Nagrody Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas.

„Robimy to, co jest naszą pasją. Zarażamy miłością do biżuterii oraz rzadkich i wyjątkowych kamieni, staramy się też podążać za światowymi trendami” – powiedział Rajmund Nowak odbierając statuetkę z rąk Ewy Swędrowskiej-Dziankowskiej, zastępcy dyrektora Departamentu Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki.

Już po raz trzeci Ministerstwo przyznało trzy nagrody dla firm, które wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem biżuterii, aktywnie działają na zagranicznych rynkach, jak również wnoszą wkład w rozwój rodzimej branży jubilerskiej. Firmę Novvak Jewellery doceniono – statuetką i nagrodą pieniężną w wysokości 20 tys. zł – za konsekwentny i dynamiczny rozwój wzornictwa z uwzględnieniem najnowszych technologii oraz promowanie nowych minerałów w biżuterii. Drugie miejsce – nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł – otrzymała firma Image Silver za dynamiczny rozwój, eksport i budowane linii wzorniczych adresowanych na zagraniczne rynki. Łączenie tradycji z nowoczesnością oraz konsekwentne wprowadzanie nowych kolekcji to zasługi Firmy Jubilerskiej Górecki, które doceniono 3. miejscem i 10 tys. zł.

Drugi raz w historii tej nagrody przyznano wyróżnienia. Otrzymali je: Dorota Cenecka, Silvam – Ex, B&G Bogumiła i Marian Kelar oraz Danuta Burczik-Kruczkowska.

Kapituła konkursu obradowała w składzie: Sławomir Król i Katarzyna Iwańska – Ministerstwo Gospodarki, Zbigniew Strzelczyk – Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Olga Werbeniec – Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów, prof. Andrzej Szadkowski, Andrzej i Mariusz Gielo – firma Gielo, laureaci ubiegłorocznej Nagrody Ministra Gospodarki, Paweł Montewka – Pracownia Sztuk Plastycznych, Krzysztof Rafał Galimski – Międzynarodowe Centrum Targowe i Anna Mikołajczyk – sekretarz Kapituły.

Korzystając z okazji i obecności ponad 200 gości obecnych na uroczystym Wieczorze Wystawców Targów Złoto Srebro Czas,  Ewa Swędrowska-Dziankowska zachęcała do udziału w kolejnym, ogłoszonym we czwartek 1 października programie promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej na lata 2014-2020.

Polecamy:

Unijne wsparcie dla branży na lata 2014-2020
Nagroda Ministra Gospodarki po raz 15. na Złoto Srebro Czas
Nagroda Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób Targów