Co zobaczymy na stoisku Pracowni MOTYLE – laureata Nagrody Ministra za Najlepszy Wyrób Targów Złoto Srebro Czas 2012? „Pokażemy nasze premierowe kolekcje na sezon jesienno-zimowy. Będzie srebro, złoto, kamienie naturalne i… stare pieczęcie” – mówi Daria Jankowiak.

„Ta kolekcja – podobnie jak i poprzednie – jest efektem poszukiwania różnych form i faktur oraz łączenia elementów pozornie do siebie niepasujących. Trendy są, owszem, ważne, ale bardzo nie lubię wpisywać się w żaden określony styl, dzięki czemu pozostaje dużo miejsca na dyskusję i indywidualne interpretację” – wyjaśnia projektantka. Jak sama przyznaje, najnowsza kolekcja wyniknęła wprawdzie z poprzednich i zachowuje charakterystyczny dla stylu Pracowni MOTYLE rys, a jednak jest nieco odmienna.

Biżuteria została wykonana ze srebra i złota, a używane dotychczas kryształy Swarovskiego zastąpiły kamienie naturalne. „Naszą ulubioną serią w tej najnowszej kolekcji jest ta inspirowana starymi pieczęciami, gdzie nie ma kamieni, dzięki czemu srebro gra główną rolę. Wykończyliśmy je ‘naszymi’ sposobami, a końcowy efekt zainspirował nas do nadania im obrazowych nazw, takich jak Antyczna Szarość, Królewskie Złoto oraz Satynowa Czerń. Ta ostatnia to nasz nowy pomysł: srebro rodowane czarnym rodem” – wyjaśniła Daria Jankowiak.

Na stoisku Pracowni MOTYLE nie zabraknie także wcześniejszych kolekcji, które nadal cieszą się zainteresowaniem odbiorców. Bowiem, jak podkreśla projektantka, Złoto Srebro Czas to dobra okazja do pokazania pełnej kolekcji w jednym miejscu i sprawdzenia reakcji zarówno dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów.

„Mamy ogromny sentyment do tej imprezy. To tu MOTYLE miały swój debiut, zostały zauważone i nagrodzone tytułem Klejnot Polskiej Biżuterii 2005. W ubiegłym roku otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki w wyraz uznania dla wierność swojemu stylowi w projektowaniu biżuterii, jak i za działania handlowe prowadzone w Polsce i zagranicą. Traktujemy je jako zwieńczenie pewnego etapu naszej pracy i zachętę do dalszego rozwoju” – podkreśliła laureatka.

Polecamy:
Nagroda Ministra Gospodarki dla Pracowni MOTYLE