W czasie uroczystej Gali Mody i Bursztynu Amberif 2010 w Gdańsku znana dziennikarka Monika Richardson otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza nominację na Ambasadora Bursztynu.

Prezydent Adamowicz wręczył jej także „insygnia władzy”, jakimi – tradycyjnie już – są Bursztynowe Pióro Amber Rex oraz bursztynowa kolia. Do zadań Jej Ekscelencji należy m.in. noszenie biżuterii z bursztynem, popularyzowanie wiedzy o bursztynie, uczestnictwo w wybranych imprezach organizowanych przez miasto Gdańsk oraz promowanie marki gdańskiego bursztynu.

Pierwszą Ambasador Bursztynu sprawującą tę zaszczytną honorową funkcję była w latach 2007-2009 znana fotograf i specjalistka od zagadnień mody Lidia Popiel. Uroczystość nominacji odbyła się w czasie targów Złoto Srebro Czas 2007, a Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych były partnerem projektu. Tym bardziej więc cieszy nas, że jest on kontynuowany.
O wybranych inicjatywach podejmowanych przez Ambasadora Bursztynu Lidię Popiel we współpracy z targami Złoto Srebro Czas można przeczytać:

http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=51
http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=44
http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=12