W takich kategoriach Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym przygotował konkurs, którego celem jest promowanie najlepszych tradycji rzemiosła artystycznego.

Konkurs adresowany jest do jubilerów, złotników i zegarmistrzów zajmujących się tworzeniem wyrobów autorskich lub konserwacją i renowacją wyrobów zabytkowych oraz do projektantów biżuterii tworzących w technice 3D. Wychodząc z założenia, że rzemieślnik-artysta nie stworzy dobrej pracy bez ciekawego pomysłu, a dobry projektant musi mieć opanowane rzemiosło jubilerskie, organizatorzy kładą duży nacisk na zbliżenie tych dwóch środowisk.

Zgłoszone prace są oceniane przez Kapitułę składająca się z wykładowców akademickich, autorytetów naukowych oraz złotników o niekwestionowanych osiągnięciach. Laureaci – oprócz okolicznościowych dyplomów i medali – otrzymują atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Uroczystość wręczenia nagród obywa się drugiego dnia targów Złoto Srebro Czas podczas Wieczoru Wystawców.

Do pobrania: 

REGULAMIN KONKURSU
KARTA PRACY
SKŁAD JURY
MISTRZ PRZESTRZENI 3D – KRYTERIA

Dotychczasowe edycje: 

2015: Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D