Praktyki w firmie S&A oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez firmę Granit otrzyma Mistrz Junior w tegorocznej, drugiej edycji konkursu Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D.

Praktyka w dużej firmie jubilerskiej to ogromna szansa dla stojącego u progu zawodowej kariery młodego złotnika na poznanie całego procesu produkcyjnego, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem – zazwyczaj dość dalekim od tego zdobytego w uczelni, gdzie najczęściej kładzie się nacisk głównie na kreatywność. Dla najlepszych stażystów fundator nagrody przewiduje możliwość zatrudnienia. „Stale poszukuję projektantów do pracy. Najbardziej jednak cenię tych młodych, którzy mają głowy pełne dobrych pomysłów i nie boją się ich skonfrontować z wymagającym rynkiem jubilerskim” – wyjaśnia Adam Pstrągowski, prezes S&A.

To właśnie z jego inicjatywy została ustanowiona nowa, pozaregulaminowa kategoria w konkursie Mistrz Junior. Jej celem jest nie tylko zachęcenie młodych złotników do udziału w konkursie, ale także zwrócenie uwagi na problem niewystarczającego kształcenia na poziomie zarówno zawodowym, jak i wyższym. Zdaniem Pstrągowskiego, mamy wielu wykształconych projektantów, którzy nie mogą znaleźć pracy w branży, oraz zakłady jubilerskie, które nie mogą znaleźć przygotowanych od strony praktycznej projektantów oraz pracowników. Taki staż jest więc ogromną szansą dla obu stron: producenta – na znalezienie obiecującego pracownika, a dla projektanta – na znalezienie pracy w zawodzie tuż po ukończeniu edukacji.

Więcej o konkursie: 

Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D
Znamy Mistrzów Złota, Srebra i Przestrzeni 3D