Tegoroczna, 10. edycja konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle stała się okazją do podkreślenia i wyeksponowania szczególnego wkładu wielu osób i organizacji w jego istnienie. Uhonorowano w sumie 16 osób.

Za szczególne zasługi dla rzemiosła polskiego srebrnym medalem zostali odznaczeni minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz sekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej Tadeusz Sławecki. „Dziękujemy za przywrócenie tytułu mistrza rzemiosł artystycznych oraz za przyczynianie się do utrzymania wysokiego poziomu sztuki rzemieślniczej” – powiedział Janusz Kowalski. I dodał: „Dyplomy przyznawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego w konkursie Złoto i Srebro w Rzemiośle są wyrazem wysokich kwalifikacji zarówno doświadczonych rzemieślników, jak również uczniów, oraz ich inwencji twórczej”.

Medalami Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego uhonorowano również: Międzynarodowe Centrum Targowe, Adama Pstrągowskiego, Jerzego i Marcina Kurczoków z Pracowni Grawersko-Złotniczej z Katowic, Adama Gołembowskiego oraz Stanisława Leśko z Pracowni Złotniczej z Kluczborka.

Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska ZRP – w podziękowaniu za pomoc i wsparcie na rzecz promocji i rozwoju polskiego rzemiosła – wystąpiła o przyznanie medali im. Jana Kilińskiego „Za Zasługi dla Rzemiosła Polskiego”. Medale wraz z odznaką, nadawane są działaczom rzemieślniczym, politycznym, gospodarczym i społecznym za szczególnie aktywną i ofiarną działalność w pełnienia funkcji samorządowych w organizacji rzemieślniczych oraz za szczególne zasługi dla rozwoju rzemiosła. Na targach Złoto Srebro Czas złote medale otrzymali: Wanda Gontarska, Eugeniusz Galimski, Jerzy Macur, Stefan Duk oraz Sławomir Safarzyński. Srebrnymi medalami wyróżniono: Andrzeja Sadowskiego, Annę Sado, Ewę Rachoń, Marcina Kuczoka, Jakuba ¦liwowskiego i Roberta Pytlosa.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a członkom OKZ-J ZRP życzymy sukcesów i kolejnych co najmniej 10 lat konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle.