„Nie pomagamy dla nagród. I będziemy nadal pomagać, ile tylko będziemy mogli” – zadeklarował Paweł Montewka, odbierając przyznany organizatorom targów Złoto Srebro Czas Medal Aladyna za wspieranie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Medal Aladyna wręczany jest przez Fundację Spełnionych Marzeń jako forma uhonorowania osób i instytucji działających na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. „To jest podziękowanie dla wszystkich osób związanych z targami Złoto Srebro Czas, które od 2010 roku wspierają Fundację Spełnionych Marzeń finansowo oraz przekazując wartościowe przedmioty na organizowane przez nią aukcje. Pragnę wszystkim za to serdecznie podziękować i prosić o dalszą hojność, byśmy nadal mogli pomagać podopiecznym Fundacji Spełnionych Marzeń – dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową” – powiedział Paweł Monewka.

Okazją do wręczenia Medalu Aladyna był Pokaz Mody „Odczaruj Raka”, który odbył się 14 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w czasie którego na wybiegu pojawili się mali i duzi podopieczni Fundacji – chore dzieci i kobiety, które już pokonały chorobę – w towarzystwie gwiazd, m.in. Macieja Zakościelnego, Conrado Moreno, Oliwiera Janiaka i Mateusza Damięckiego. Wieczór uświetniło wręczenie Szymonowi Majewskiemu, laureatowi tegorocznej Bursztynowej Róży, Orderu Uśmiechu.

Bliska współpraca organizatorów targów Złoto Srebro Czas z Fundacją Spełnionych Marzeń została zainicjowana w 2010 r. wręczeniem Małgorzacie i Tomaszowi Osuchom Bursztynowej Róży za ich wrażliwość społeczną. Od tego czasu targi i wystawcy wspierają działania Fundacji i – jak zadeklarował Paweł Montewka – będą to robić nadal z dużym zaangażowaniem.

Polecamy: 

Fundacja Spełnionych Marzeń