Międzynarodowe Centrum Targowe od 16 lat przyczynia się do promowania współczesnej sztuki złotniczej i premiowania jej twórców. Od tego roku także przyznając nagrodę w konkursie SREBRO – stoisko na targach Złoto Srebro Czas.

„To nasz kolejny pomysł, jak jeszcze możemy wspierać artystów plastyków i projektantów, jednocześnie promując w tym środowisku targi Złoto Srebro Czas. Również w tym roku spodziewamy się ich dużej reprezentacji – to efekt m.in. zacieśnienia współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych” – wyjaśnił Paweł Montewka, wiceprezes Międzynarodowego Centrum Targowego.

Przyznając tę nagrodę, MCT wspiera także działania Galerii Sztuki w Legnicy, organizatora Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO, z którą łączy go wieloletnia, owocna współpraca: od wielu lat Galeria pokazuje na targach Złoto Srebro Czas wystawę pokonkursową SREBRO (2015: GRANICE) oraz inne wystawy sztuki współczesnej (2015: „Biżuteria: od ozdoby do komunikatu”). W 2014 r. MCT i Galeria Sztuki zrealizowały także projekt „25 x 25. Biżuteria czasu wolności”, w którym wyłoniono Projektanta, Organizatora i Popularyzatora 25-lecia.

Nagrodą Specjalną Złoto Srebro Czas jest bezpłatne stoisko na targach Złoto Srebro Czas w dowolnie wybranym przez laureata sektorze wystawienniczym. Jego nazwisko poznamy 21 maja 2016 podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO. Temat tegorocznego konkursu brzmi CITY / MIASTO.