„Będę się starał pełnić obowiązki prezesa najlepiej jak potrafię” – zadeklarował Marcin Tymiński po ogłoszeniu wyników głosowania w czasie Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które odbyło się w sobotę 16 lutego w Warszawie.

„W drugiej kadencji chciałbym kontynuować zapoczątkowane w ciągu minionych dwóch lat działania” – powiedział nowy-stary prezes. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmą projekty promocji organizacji i jej członków, takie jak Galeria Projektantów na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie i Amberif w Gdańsku oraz Zielona Wyspa Designu na Jubinale w Krakowie, kontynuacja konkursu Prezentacje oraz eksponowanie tej wystawy pokonkursowej w wybranych galeriach sztuki złotniczej w kraju i zagranicą. Dobrą okazją ku temu jest zacieśnienie współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, która będzie ją pokazywać w ramach organizowanej od kilku lat wystawy promującej rodzime wzornictwo Designed in Poland w wybranych miastach świata. „Nadal będziemy szukać możliwości pokazania naszych prac szerszej publiczności. Chętnie udostępnimy zainteresowanym galeriom czy muzeom trzy gotowe wystawy: Prezentacje 2012, STFZ.ECO, Z archiwum XX oraz Nasz bursztyn”, które były dotychczas z powodzeniem pokazywane w wielu prestiżowych miejscach” – deklaruje prezes.

Wśród zadań na najbliższą kadencję znalazły się także rozbudowa strony internetowej stfz.pl, zacieśnienie współpracy z Galerią Sztuki w Legnicy, która organizuje cieszący się dużym zainteresowaniem uczestników Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Srebro, oraz prywatną szkołą złotniczą Antidotum, by nie tylko wspierać rozwój młodych twórców, ale także pozyskiwać nowych członków. W ubiegłym roku komisja kwalifikacyjna pozytywnie oceniła i przyjęła w szeregi STFZ 21 nowych członków. Obecnie organizacja liczy ich 150.

W tej kadencji do władz STFZ zostali wybrani: Tomasz Stajszczak, Wojciech Rygało, Paweł Podbielski-Kowalski, Tomasz żyłka, Radek Szwed (zarząd); Martyna Tejwan, Andrzej Kupniewski, Remek Grodzicki, Radosław Wójcik, Anna Kamińska, Małgorzata Chruściel-Waniek (Rada Programowa); Witold Kozubski, Marek Huculak, Urszula Wasilewska, Andrzej Pacak, Sława Tchórzewska (Komisja Rewizyjna) oraz Tomasz Zaremski, Zbigniew Michałowski, Bogumił Bytomski (Sąd Koleżeński).

Serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów oraz wyrażamy nadzieję na co najmniej tak samo dobrą współpracę jak dotychczas.