W dniach 13-16 maja br. w Kijowie odbyła się 19.Międzynarodowe Targi „Jeweller Expo Ukraina 2010”. Jest to największa i najbardziej reprezentatywna prezentacja wyrobów jubilerskich na Ukrainie. Wraz z „Salonem Sztucznej Biżuterii” i „Targami Maszyn i Materiałów dla Jubilerstwa” zapreezentowano aktualną ofertę ponad 200 wystawców, w tym nielicznych z zagranicy.
Polskim akcentem była ekspozycja firmy „Karpinski by Colibra”. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem handlowców, a także zwiedzających, dokonujących zakupów detalicznych. Targom towarzyszył ogólnoukraiński konkurs na najlepszy projekt wyrobu jubilerskiego oraz galeria ekskluzywnych wyrobów wybitnych ukraińskich twórców. Forum „Asocjacji Jubilerów Ukrainy”, które obradowało w czasie targów oceniło, że branża jubilerska wykazuje ożywienie po okresie silnego załamania rynku, lecz popyt ciągle jest poniżej poziomu z okresu wcześniejszej koniunktury. Ogólnemu spadkowi sprzedaży towarzyszy wzrost obrotów wyrobami tańszymi: srebra oraz sztucznej biżuterii. Obserwuje się systematyczny wzrost sprzedaży przez internet.
Następne targi jubilerskie w Kijowie będą miały miejsce 18-21 listopada 2010roku.

Zainteresowani wystawcy targów w Kijowie otrzymali magazyn Złoto Srebro Czas 2010, który był dystrybuowany przez Zbigniewa Kwiatkowskiego, naszego przedstawiciela.

Olena Sydorenko (na zdjęcia poniżej), dyrektor targów Jeweller Expo Ukraina przyjęła zaproszenie na targi w Warszawie.

od lewej: Lesya Jatzenko- specjalista ds. współpracy z zagranicą Kijowksiego Centrum Targowego, Zbigniew Kwiatkowski, Olena Sydorenko- dyrektor targów Jeweller Expo Ukraina

 

hala targowa w Kijowie