W dniach 25-28 lutego odbyły się w Monachium 38. międzynarodowe targi biżuterii, zegarków, designu, kamieni szlachetnych i technologii . Nowością w tym roku była zmiana wizerunku i nazwy targów z inhorgenta europe na inhorgenta. Zmiana dyktowana była coraz większą ilością zwiedzających i wystawców z poza Europy.
W tym roku swoją ofertę prezentowało 1116 firm z 36 krajów, w tym 27 z Polski. Targi odnotowały rekordową liczbę kupców -32.000 z 79 krajów.
Nastroje wśród wystawców i odwiedzających targi były bardzo pozytywne. Było to spowodowane przede wszystkim nową strukturą hal, co pozwoliło na optymalną orientację w szerokiej prezentacji firm i wysoką jakością usług proponowanych przez Organizatora. Jednym z głównych tematów targów był lifestyle i obrączki ślubne. W opinii uczestników impreza odzwierciedliła dokładnie sytuację i trendy na rynku biżuterii i zegarków. Wyraźnie odczuwalny był również pozytywny rozwój gospodarczy.

Tradycyjnie na stoisku targów Złoto Srebro Czas prezentowany był magazyn promujący kolejną 12. edycję imprezy. Wydawnictwo porusza zagadnienia związane z aktualnymi trendami i polskim rynkiem. Prezentuje wstępnie wydarzenia, które znajdą się w programie targów. W Monachium cieszył się dużym zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że pozytywne nastroje znajdą również odzwierciedlenie wśród polskiej branży jubilerskiej.