12. edycja Magazynu Targowego Złoto Srebro Czas zmieniła wprawdzie szatę graficzną, ale nie zmienił się jego cel: promowanie targów i wystawców.

Za pośrednictwem tego polsko-angielskiego wydawnictwa organizator targów Złoto Srebro Czas chce informować o planach dotyczących najbliższej edycji imprezy i dotrzeć do potencjalnych uczestników – zarówno wystawców, jak i odwiedzających – obecnych na polskich i zagranicznych targach branżowych. Tradycyjne miejsce premiery Magazynu Targowego Złoto Srebro Czas to targi Inhorgenta w Monachium, kolejne to Amber Trip w Wilnie i Amberif w Gdańsku.

Wzorem lat ubiegłych punkt ciężkości został położony na trendy w jubilerskiej modzie, jakie będą obowiązywały w sezonie jesienno-zimowym. Wśród wielu nurtów i tendencji będą się z pewnością wybijać dwa: ponadczasowa klasyka w nowoczesnym wydaniu oraz uzurpująca sobie coraz więcej praw biżuteria modowa. Ten pierwszy trend będzie zauważalny również w dziedzinie biżuterii z bursztynem, gdyż właśnie takie wzornictwo preferują Chińczycy, stanowiący obecnie największą grupę odbiorców.

Znacznie trudniejsza niż trendy jest do przewidzenia najbliższa przyszłość rynku jubilerskiego w Polsce. Ekonomiści prognozują, że wydatki na dobra luksusowe – w tym biżuterię – będą rosnąć, by w 2015 r. osiągnąć poziom 46,4 mld zł (2012: 36,8 mld).

Magazyn Targowy to także miejsce, gdzie znajdą Państwo informacje o programie towarzyszącym, w którym również w tym roku nie zabraknie wystaw i konkursów współczesnej sztuki złotniczej.

Serdecznie polecamy lekturę Magazynu Targowego Złoto Srebro Czas 2014