Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie to stały wystawca targów Złoto Srebro Czas. Ta tradycja zostanie dochowana również w tym roku – na specjalnej wystawie zobaczymy kilkanaście prac dyplomowych wykonanych przez absolwentów tej szkoły.

“Na Złoto Srebro Czas wystawiamy się ‘od zawsze’. Dla nas to szansa na pokazanie osiągnięć uczniów w profesjonalnym otoczeniu, a dla nich bezpośredni kontakt z szeroko pojętą branżą” – powiedział Radosław Wójcik, nauczyciel jubilerstwa. Młodzi adepci sztuki złotniczej w tym roku wybrali m.in. takie tematy jak nowoczesna biżuteria patriotyczna oraz inspiracje malarstwem Józefa Chełmońskiego. Tegoroczne dyplomy mają bardziej nowoczesny charakter – to efekt nowego, bardziej nowoczesnego wyposażenia pracowni złotniczej, ale też większego nacisku na projekty spełniające wymogi wymagającego rynku pracy w branży jubilerskiej.

“Uczniowie częstochowskiego liceum bardzo poważnie, wręcz profesjonalnie, podchodzą do biżuterii: wzornictwo jest na dobrym, wysokim poziomie, nie mam zastrzeżeń także do strony warsztatowej. To świadomi i dobrze wykształceni złotnicy” – podsumował prof. Andrzej Szadkowski, który również w tym roku został zaproszony do udziału w obradach komisji egzaminacyjnej jako zewnętrzny obserwator.

Wystawa prezentowana w ramach Forum Wystaw Złotniczych