Już w trakcie 17. edycji targów Złoto Srebro Czas mówiło się o sukcesie polskiej projektantki biżuterii i naszego wieloletniego wystawcy Ewy Lewanowicz – teraz już znamy szczegóły: w zaprojektowanej przez nią biżuterii wystąpi sama Sharon Stone w najnowszym filmie A little something for your birthday, do którego właśnie rozpoczęły się zdjęcia. W Hollywood!!!

„Na tym etapie nie wolno mi zdradzać zbyt wielu szczegółów. Mogę tylko powiedzieć, że Sharone Stone gra projektantkę mody – film daje więc duże pole do popisu artystycznego. Dla mnie to ogromne wyróżnienie i oczywiście wyzwanie” – mówi Ewa Lewanowicz. Z którym zresztą świetnie sobie poradziła: biżuteria zaprojektowana na potrzeby filmu bardzo spodobała się nie tylko Sharon Stone, ale też i innym występującym w filmie aktorkom.

A little something for your birthday to najnowszy, ale nie jedyny film, w którym „gra” biżuteria marki Lewanowicz. Przygoda projektantki z kinem rozpoczęła się w 2015 r. na planie filmu kostiumowego Muzyka, wojna i miłość w reżyserii Marthy Coolidge (Historia Rose, Książę i ja) oraz z głównymi rolami Adelaide Clemens (Wielki Gatsby) i Stellana Starsgarda (Dziewczyna z tatuażem). Biżuteria „występuje” tam na scenach wielkich teatrów i oper świata – od Teatru Słowackiego w Krakowie po Carnegie Hall w NYC. Biżuteryjny kunszt Ewy Lewanowicz można będzie podziwiać także w filmie Lecha Majewskiego Dolina Bogów, w którym zagrali John Malkovich (Niebezpieczne związki, Być jak John Malkovich), John Rhys-Davies (Władca Pierścieni) i Charlotte Rampling (Basen). Obie produkcje czekają na swoją premierę kinową.

Lewanowicz to marka biżuterii modowej znana miłośniczkom stylu nie tylko w Polsce. Od ponad 20 lat zaskakuje i inspiruje pięknem niepowtarzalnych kompozycji. Nieustające poszukiwania zanikających technik rękodzielniczych, oryginalne pomysły i unikatowe, często nietypowe materiały czynią tę biżuterię wyjątkową – ze względu na swoją formę i funkcję staje się ona amuletem dla współczesnych kobiet.