W środę 3 listopada w Polsat Cafe został wyemitowany premierowy odcinek programu Looksus, w którym była prezentowana wysokiej klasy biżuteria znanego jubilera Pawła Wasia.

Paweł Waś prezentował w nim przede wszystkim prace nagradzane w konkursach, których był częstym laureatem. Zobaczyliśmy tam więc m.in. słynną broszkę „Koliber”, zawieszkę z podświetlanym bursztynem „Amber Divali” czy misternie wykonane spinki do mankietów ze złota i bursztynu. W tym gronie najlepszych prac znalazł się także tegoroczny zwycięzca konkursu „Złoto i Srebro w Rzemiośle” (http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=100) – wisior wykonany ze złota z brylantami i emalią witrażową „Złoto natury”. Co jest w nich takiego „looksusowego”? „Prace te zostały wykonane tradycyjnymi technikami złotniczymi, w tym uchodzącej za najtrudniejszą emalii witrażowej. Zostały zaprojektowane i wykonane przeze mnie tylko w jednym egzemplarzu” – wyjaśnił autor.

Miło nam poinformować, że Polsat Cafe zainteresował się biżuterią Pawła Wasia na ostatniej edycji targów Złoto Srebro Czas.

Wisior AMBER DIVALI