Od 17 września na specjalnym profilu na Facebooku będzie można oddawać głosy na najlepszą pracę w kategorii Mistrz Srebra. Nagrody dla Mistrza Złota i Przestrzeni 3D zostały przyznane przez jury.

Na konkurs nadesłano 25, które oceniła kapituła w składzie: prof. dr hab. Andrzej Szadkowski – ASP Łódź; prof. dr hab. Anna Sieradzka – Instytut Historii Sztuki UW; prof. dr hab. Wiktor Jędrzejec – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN; dr hab. Agnieszka Bender – Instytut Historii Sztuki UKSW; Jarosław Westermark – wybitny projektant i twórca unikatowej biżuterii artystycznej; Zbigniew Kraska – dyrektor Galerii Sztuki Złotniczej w Legnicy; Marian Klabisz – Mistrz Rzemiosła Artystycznego w złotnictwie, grawerstwie i brązownictwie, główny konserwator zbiorów Muzeum Jana III w Wilanowie; Grzegorz Oleśkiewicz & Katarzyna Leśniak (OG-Art) – duet czołowych polskich projektantów w grafice 3D, trzykrotni zwycięzcy Grand Prix Baselworld Design Competition na targach Baselworld w Szwajcarii; Olga Werbeniec – prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.

„Konkurs był organizowany w tym roku po raz pierwszy, zgłoszono mniej prac niż się spodziewaliśmy i nie wszystkie spełniały warunki konkursu. Stąd konieczność pewnych zmian w stosunku do regulaminu” – tłumaczy Piotr Jan Łompierz, komisarz konkursu Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni 3D. Regulamin zakładał wybór po 3 prace z każdej kategorii, jednak tyle prac udało się nominować do nagrody jedynie w kategorii Mistrz Srebra. W kategorii Mistrz Czasu zgłoszono tylko jedną pracę, ale nie spełniała ona warunków konkursu, zaś w kategoriach Mistrz Złota i Przestrzeni 3D kapituła wyłoniła po jednej pracy, co automatycznie oznacza, że są to prace zwycięskie. Tak więc głosowaniu publiczności na Facebooku zostaną poddane tylko 3 prace wykonane ze srebra.

Wszystkie prace nominowane przez kapitułę będzie można oglądać w czasie targów Złoto Srebro Czas na wystawie pokonkursowej na stoisko OCRA. Wyniki zostaną ogłoszone 2 października w czasie Wieczoru Wystawców.