Krzemień pasiasty inspiruje nie tylko twórców biżuterii i rzeźbiarzy, ale także miłośników fotografii, którzy wokół siebie poszukują skojarzeń z tym wyjątkowym kamieniem. Efekty będzie można oglądać na specjalnej wystawie na Złoto Srebro Czas.

Będzie to już czwarta edycja konkursu fotograficznego zatytułowanego „Pasiasty”, którego celem są twórcze poszukiwania dotyczące wszelkich skojarzeń z krzemieniem pasiastym. „Zadaniem uczestników jest odnalezienie podobnej estetyki w ich otoczeniu, w biżuterii lub wyobraźni. Ową pasiastość należy uwiecznić za pomocą technik fotograficznych” – wyjaśnia Mariusz Pajączkowski z Galerii Otwartej w Sandomierzu, który wraz z fotografem Patrykiem Goszczyńskim jest jej organizatorem.

Nadesłane na konkurs prace fotograficzne będą prezentowane podczas targów Złoto Srebro Czas w Warszawie. Pierwszego i drugiego dnia również wystawcy i goście będą mogli dołączać swoje zdjęcia (istnieje możliwość wydrukowania ich na miejscu), zaś trzeciego dnia zostaną wybrane i uhonorowane najciekawsze z nich.

Regulamin wystawy