Z przyjemnością informujemy, że w ramach realizowanego przez Konsorcjum „Bursztyn. Skarb Polski” programu promocji branży jubilersko-bursztynniczej, pod koniec września z sukcesem zakończyły się kolejne Działania, tym razem na targach September Hong Kong Jewellery & Gem Fair 2012.

HK J&G F to jedne z największych targów jubilerskich na świecie. W porozumieniu z UBM -Organizatorem targów, Konsorcjum wynegocjowało dwanaście lokalizacji dla Wystawców z Polski. Zgodnie z założeniami POIG jedną z nich wykorzystano na stoisko informacyjne „Amber. Treasure of Poland” Consortium. W ciągu 5 dni targów, stoisko informacyjne odwiedziło wielu gości związanych z branżą jubilersko–bursztynniczą, kupców, producentów oraz przedstawicieli targów z całego świata. Polskich jubilerów i bursztynników wspierały także przewidziane w Programie kampanie reklamowe, a także ulotki cieszące się dużym zainteresowaniem i katalogi budzące uznanie wśród odbiorców. Dużą atrakcją była także biżuteria wytworzona w ramach gdańskich Międzynarodowych Warsztatów Bursztynniczych. To wszystko w połączeniu z atrakcyjną ofertą polskich producentów stanowiło o bardzo dużym zainteresowaniu stoiskami polskich firm, które oblegane były przez licznych gości, głównie z Chin.

Wstępne rozmowy przeprowadzone przez Konsorcjum z Dyrekcją UBM potwierdzają, że w przyszłorocznej edycji HK J&G F znajdą się również lokalizacje dla uczestników Działania 6.5.2. POIG.

W imieniu Konsorcjum pragniemy przekazać specjalne podziękowania za wsparcie Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej w Hongkongu, w szczególności Panu Konsulowi Generalnemu Przemysławowi Jenke, a także Wicekonsulowi Mariuszowi Boguszewskiemu.

Międzynarodowe Centrum Targowe