Po raz szósty zostanie rozstrzygnięty konkurs „Złoto i Srebro w Rzemiośle” zorganizowany przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym i Pracownię Sztuk Plastycznych. Do udziału w nim zapraszani są złotnicy i jubilerzy ceniący jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Tradycyjnie konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dla juniorów i seniorów – dla każdej z nich przygotowano inne tematy. Rokrocznie jego wyniki potwierdzają, że polskie rzemiosło jubilerskie prezentuje wysoki poziom zarówno artystyczny, jak i warsztatowy.

Powołana z grona wybitnych fachowców złotników i jubilerów komisja konkursowa będzie obradowała 19. września. Jej zadaniem będzie dokonanie wyboru sześciu najlepszych prac (trzy w każdej z dwóch kategorii). Dla autorów wyróżnionych prac przygotowano dyplomy oraz nagrody.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w czasie targów Złoto Srebro Czas 4. października o godzinie 15.00 w hallu głównym.

www.zrp.pl