Ranga konkursu Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D rośnie, mimo że niedawno została ogłoszona jego pierwsza edycja. Miło nam poinformować, że swoimi patronatami objęli go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Mazowiecki .

„Dla nas jako współorganizatorów jest to wyjątkowy powód do dumy: czujemy się wyróżnieni i docenieni” – komentuje Olga Werbeniec, prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów, który wraz z Międzynarodowym Centrum Targowym jest organizatorem konkursu. Powód do dumy jest rzeczywiście duży: wiadomo bowiem, że nie każdy składany w tych instytucjach wniosek o patronat jest rozpatrywany pozytywnie. Ogólnopolski Cech Rzemieślników Artystów może jednak liczyć na aktywną współpracę ze strony instytucji państwowych wspierających rozwój kultury, gdyż to m.in. dzięki jego wieloletnim staraniom udało się przywrócić po ponad 20 latach przerwy tytuł Mistrza Rzemiosł Artystycznych nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O tym, że walory dobrego artystycznego rzemiosła są dostrzegane i doceniane, pisze w liście potwierdzającym przyznanie patronatu dla konkursu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski: „Jestem pewien, że coroczne uhonorowanie artystów rzemiosła, których wyroby podbijają rynek, to dobry sposób zachęcania twórców do doskonalenia fachu, rozwijania warsztatu, do większej kreatywności i aktywności twórczej. Życzę Państwu, by satysfakcję z tegorocznej edycji konkursu odczuli zarówno artyści, jak i my wszyscy, mogąc cieszyć się pięknym wzornictwem i wykonaniem zakupionych przedmiotów”.

„Wierzę, że zarówno te honorowe patronaty, jak i prestiżowe nagrody dla laureatów dodatkowo zachęcą twórców i projektantów do udziału w naszym konkursie” – podsumowuje Paweł Montewka, wiceprezes zarządu Międzynarodowego Centrum Targowego.