Na jego kartach zobaczymy znaną polską modelkę Patrycję Gardygajło, która uosabia przesłanie „najpiękniej być sobą”. Tematem przewodnim i przesłaniem tegorocznej edycji Kalendarza jest kobieca umiejętność wyrażania własnej naturalności i indywidualizmu. Najlepiej podkreślonej odpowiednią biżuterią.

„Kalendarz YES to owoc naszych ciągłych poszukiwań kwintesencji współczesnej kobiety” – twierdzi Mateusz Madelski, dyrektor ds. rozwoju. W tym wydaniu jest to kobieta, która najlepiej czuje się, gdy jest sobą. Jej osobowość, styl i indywidualizm podkreśla biżuteria, która – zakładana nie tylko od święta – czyni każdy dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. Zwłaszcza jeśli jest to ekskluzywny pierścionek zaręczynowy z diamentami Metropolitan – bohater tegorocznej sesji.

Piękna, różnorodna stylistycznie biżuteria zaprojektowana przez Katarzynę Bukowską i Magdę Dąbrowską, wyjątkowej urody modelka Patrycja Gardygajło, stylowe zdjęcia Marcina Kempskiego – wszystko to może być niezwykłą inspiracją na 2014 rok. Zwłaszcza że kalendarz przestaje pełnić funkcje użytkowe, stając się coraz częściej obiektem artystycznym. I taki właśnie jest Kalendarz YES 2014.