Justyna Steczkowska, laureatka tegorocznego honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży, nie ustaje w działaniach, by pomagać kolejnym potrzebującym. Pojawiła się na okładce magazynu „Gala”, pomagając w ten sposób ośrodkowi „Ufność” w Częstochowie.

Dochód z sesji zdjęciowej, w której Justyna Steczkowska wzięła udział wraz ze swoją kilkumiesięczną córką Helenką, zasilił konto ośrodka preadopcyjnego „Ufność”. Przebywają tam niemowlęta i dzieci do 2 roku życia wymagające rehabilitacji medycznej i całodobowej opieki, często niemowlaki z chorobą alkoholową, porzucone, nieuleczalnie chore, upośledzone wskutek pobicia przez rodziców. Dla wielu podopiecznych szybko podjęta rehabilitacja to nadzieja na wyleczenie lub przynajmniej poprawienie jakości życia. W ciągu 13 lat istnienia ośrodka kilkaset dzieci trafiło do rodzin adopcyjnych. „Dziękuję pani Justynie za nagłośnienie naszych problemów i potrzeb w mediach. Gdyby nie zaangażowanie znanych osób, wiele z tego typu ośrodków pewnie już dawno by nie istniało” – powiedziała Bernardetta Strąk, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko-Opiekuńczego „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, szefowa częstochowskiego ośrodka.

Ta sesja odbiła się dużym echem w mediach, zwracając uwagę na trudną sytuację nie tylko tego ośrodka, ale także innych zapewniających pomoc potrzebującym dzieciom, jak również piętnując wadliwe ustawy, które zamiast ułatwiać, utrudniają otrzymanie wsparcia z państwowej kasy.

Wokalistka sama zaproponowała sesję zdjęciową z córką redaktor naczelnej „Gali”, by w ten sposób możliwie jak najszybciej pozyskać fundusze dla ośrodka „Ufność”. „Chcemy pomóc takim malutkim dzieciom jak Helenka, żeby miały szczęśliwy dom. Wierzę, że inni ludzie przyłączą się do naszej akcji, że ich serca otworzą się przed świętami. Pomaganie nas łączy, a przede wszystkim przypomina, że jesteśmy ludźmi” – powiedziała Justyna Steczkowska.

„Pani Justyno. Po raz kolejny udowodniła Pani, że jest Pani człowiekiem o wielkim sercu. Inspiruje Pani i daje ogromną siłę do ‘naprawiana świata’. Tego świata, który jest obok nas, a często tego nie dostrzegamy. Dziękuję i pozdrawiam całą fantastyczną rodzinę Steczkowskich!” – napisano w jednym z komentarzy. Miejmy nadzieję, że na działania nie trzeba będzie długo czekać.

Wszyscy możemy pomóc ofiarowując pieniądze lub dary:

DANE DO PRZELEWU:
Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze
„Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”
Adres siedziby: 42-262 Poczesna, ul. Szkolna 3
Konto: Bank Millennium 34 1160 2202 0000 0000 3945 6979

Adres do korespondencji, przesyłania darów:
Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”
ul. Michałowskiego 30
42-200 Częstochowa