W dniach 22-25 lutego świętowaliśmy wspólnie jubileusz czterdziestolecia targów INHORGENTA MUNICH 2013. Dzięki współpracy z targami monachijskimi po raz kolejny mieliśmy okazję w stoisku MCT zaprezentować nową edycję magazynu Złoto Srebro Czas 2013 i naszą ofertę targową.
Utrzymanie nowej formuły targów INHORGENTA MUNICH przyczyniło się niewątpliwie do zwiększenia liczby wystawców: w tym roku udział wzięło 1237 firm, o 9% więcej niż w 2012 roku. Targi odwiedziło ok. 30 000 gości branżowych z 85 państw co utrzymuje Inhorgentę w rankingu najważniejszych wiodących imprez targowych.

Polskę reprezentowało 37 firm, w tym 11 wystawców uczestniczyło w programie promocji branży jubilersko- bursztynniczej, którego realizatorem na zlecenie Ministerstwa Gospodarki jest Konsorcjum Bursztyn Skarb Polski. Targi w Monachium na stałe wpisały się już w kalendarz targowy wystawców z Polski.

Na targach INHORGENTA MUNICH stoiska największych firm jubilerskich i zegarkowych zaskakiwały ciekawą aranżacją i bogatą kolorową ekspozycją najnowszych kolekcji. Nowością była między innymi nowa lifestylowa hala „Trends & Vision”. Według znawców dominującym kolorem w tym roku będzie magenta, kobaltowy oraz neonowe zielenie i żółcie, sezon zaczął się kolorowo.

W ocenie wystawców i zwiedzających targi były udane. Liczne ciekawe seminaria jak zwykle skupiały rzesze zainteresowanych. Codzienne spotkania w holu głównym targów przy muzyce life, drinkach i przekąskach pozwalały zrelaksować się po długim dniu, a towarzysząca atmosfera nie pozwalała szybko opuścić terenów targowych.