Jednym z głównych celów organizatorów targów Złoto Srebro Czas – od pierwszej edycji – jest promowanie imprezy, także poprzez nagłaśnianie sukcesów jej wystawców. W tym roku mamy na tym polu szczególnie duże osiągnięcia, zwłaszcza że intensywniej niż dotychczas korzystaliśmy z możliwości oferowanych przez Internet.

Jak co roku nasza kampania informacyjna została przemyślana i przygotowana pod kątem odbiorcy docelowego, którym jest szeroko rozumiana branża, jak również klient niebranżowy. Z działaniami promocyjnymi wystartowaliśmy jeszcze pod koniec ubiegłego roku przygotowując 10. wydanie Magazynu Targowego Złoto Srebro Czas, systematycznie wdrażając kolejne projekty. Jakie?

1. Facebook – na naszym fanpage’u systematycznie umieszczamy posty, opłacamy najciekawsze z nich, by trafiały do jeszcze większego grona odbiorców (zasięg niektórych z nich nawet 10-krotnie przekracza liczbę fanów strony!!!). Również nasze reklamy są tutaj pozycjonowane, by trafiać do docelowej grupy odbiorców: osób interesujących się jubilerstwem. Przy okazji : dziękujemy za dotychczasowe „lajki”, prosimy o więcej 😉

2. Reklama w Internecie (Google), czyli kilkanaście różnego rodzaju banerów promujących targi ZSC. Dzięki dobremu spozycjonowaniu reklamy, jest ona stale obecna na stronach internetowych przeglądanych przez osoby z branży, jak również w popularnych serwisach informacyjnych: gazeta.pl, sport.pl, natemat.pl.

3. Nowa strona internetowa to nasz prawdziwy powód do dumy. Przygotowana została we współpracy z profesjonalną agencją PR w taki sposób, by odpowiadała oczekiwaniom współczesnego czytelnika i by szybko i intuicyjnie odnajdywał on potrzebne informacje w języku polskim i angielskim. Dumą napawa nas również fakt, że jesteśmy jedynym organizatorem targów dla branży jubilerskiej i zegarkowej w kraju, który prowadzi sekcję newsów – w ten sposób nie tylko informujemy o wydarzeniach związanych z targami, ale też promujemy naszych wystawców.
W tym roku rozpoczęliśmy także proces unowocześniania systemu rejestracji, by dostosować go do najwyższych światowych standardów. Obecnie obejmuje on tylko rejestrację kupców, gości niebranżowych i mediów, jednak w przyszłym roku zostanie wzbogacony o możliwość prezentacji oferty przez wystawców i umawiania spotkań kupców z wystawcami online. To znacznie ułatwi i przyspieszy ich kojarzenie i pozytywnie wpłynie na jakość zawieranych transakcji biznesowych.

4. Mailing to sprawdzone narzędzie dostarczania informacji do wybranej grupy docelowej. Wysyłamy je na ok. 1400 adresów mailowych od czerwca, przekazując ważne informacje na temat przygotowań do targów, naszych działań, nowości naszych wystawców, programu imprezy. Statystyki pokazują, że nasze newslettery czyta regularnie ok. 30% adresatów, co jest – jak doskonale wiedzą specjaliści z tej dziedziny – bardzo dobrym wynikiem.

5. Agencja informacyjna Newseria* to nasz patron medialny. W kanałach biznesowych i lifestylowych agencji już w najbliższym czasie ukażą się informacje multimedialne promujące targi Złoto Srebro Czas – nasi wystawcy będą opowiadać o bursztynie, designie w biżuterii oraz trendach. Tematy zostały dobrane tak, by były możliwie reprezentatywne dla oferty targowej a jednocześnie atrakcyjne dla odwiedzających.
*Newseria to agencja multimedialna dostarczająca codziennie newsy ze świata biznesu, ekonomii, prawa oraz technologii, jak również show-biznesu. Z jej depesz korzystają największe stacje telewizyjne, radiowe, prasa oraz portale internetowe w Polsce i za granicą.

6. Portal lifestylowy Sophisti.pl, prowadzony przez znaną „specjalistkę od mody” Dorotę Wróblewską, udostępnił swoje łamy do prezentacji targów Złoto Srebro Czas. Pod koniec września ukaże się tam seria artykułów o Targach i wystawcach w ramach kampanii promocyjnej adresowanej do gości niebranżowych.

7. Reklama w metrze, czyli plakaty w wagonach obydwu linii warszawskiego metra. W dni powszednie z tej formy komunikacji miejskiej korzysta ponad 700 000 osób dziennie.

8. Reklama w magazynach branżowych: Polski Jubiler, Zegarki & Biżuteria, Rynek Jubilerski i Baltic Jewellery News, gdzie zostały opublikowane także redakcyjne artykuły o Targach. O ZSC można będzie poczytać również w najbliższym wydaniu magazynu Gems& Jewelry.

9. Zaproszenia na targi – w nowej szacie graficznej spójnej pod względem estetycznym z innymi materiałami promocyjnymi – w tym roku zostały wysłane dwa razy: w lipcu i sierpniu do kupców z kraju i zagranicy zarejestrowanych w naszej bazie danych gromadzonej i aktualizowanej nieprzerwanie od 15 lat. Zaproszenia – wydrukowane w trzech językach: polskim, angielskim i chińskim – były także dystrybuowane na targach branżowych Jubinale w Krakowie, Ambermart w Gdańsku, Hong Kong Jewellery Show oraz Beauty (dla branży kosmetycznej).

10. Magazyn Targowy Złoto Srebro Czas zapoczątkował – jak zwykle od 2006 roku – tegoroczną kampanię informacyjną targów. Był on dystrybuowany na targach Inhorgenta w Monachium, Amber Trip w Wilnie i Amberif w Gdańsku. To tradycyjnie nasza pierwsza zajawka o targach, wydawana w wersji polsko-angielskiej na początku roku, informująca o imprezie oraz ważniejszych wydarzeniach i trendach rynkowych już na kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem.

Informacje o Złoto Srebro Czas znajdą Państwo także stronie Polish Convention Bureau i Teraz Polska, jak również w portalu adresowanym do Chińczyków mieszkających w Polsce www.plchinese.com. W sumie podejmowanych przez nas działań promocyjno-informacyjnych jest znacznie więcej – przedstawiliśmy Państwu tylko te najważniejsze i najbardziej widoczne.