Na to pytanie odpowiedzą rzeczoznawcy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, którzy tradycyjnie będą prowadzili bezpłatną wycenę biżuterii oraz kamieni jubilerskich na targach Złoto Srebro Czas.

„Zainteresowanie tą usługą jest rokrocznie bardzo duże. Przychodzą przede wszystkim właściciele biżuterii rodowej oraz posiadacze kamieni szlachetnych, którzy chcą się dowiedzieć, ile te ich ‘skarby’ są warte” – mówi Tomasz Kłoczewiak, prezes SRJ. Spotkanie z rzeczoznawcą to także okazja, by poznać skuteczne sposoby pielęgnacji biżuterii. „Ludzie często pytają, jak mogą sami czyścić precjoza, kiedy powinni zdecydować się na profesjonalną renowację i w jakim zakresie” – wyjaśnia Kłoczewiak.

Na stoisku SRJ wyceny dokonują wyłącznie nominowani rzeczoznawcy w zakresie biżuterii, diamentów i kamieni szlachetnych, którzy bardzo dobrze orientują się w aktualnych cenach rynkowych. To wyjątkowa okazja dla wszystkich zainteresowanych wyceną – na targach Złoto Srebro Czas usługa ta jest nieodpłatna, podczas gdy zwyczajowo w punktach wyceny i sprzedaży pobierana jest opłata w wysokości 2% wartości przedmiotu.

Polecamy: 

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich