„Wracamy na targi, by zbliżyć się ponownie do branży jubilerskiej i świętować wraz z nią nasze 190-urodziny” – zapowiada Dorota Ziemlewicz, dyrektor ds. Handlu i Marketingu.

Udział w targach Złoto Srebro Czas w Warszawie jest efektem zmian w polityce handlowej firmy nastawionej na zacieśnienie kontaktów z branżą jubilerską – tradycyjnie współtwórcą handlowego sukcesu Hefry. Idealną okazją do zbliżenia jest świętowany w salonach firmowych już od kilku miesięcy jubileusz 190-lecia firmy, którego kulminacja została zaplanowana właśnie na warszawskich targach.

Świętowanie jubileuszu uświetni wystawa historycznych zestawów sztućców oraz galanterii z kolekcji HENNEBERGA oraz FRAGETA – firm, z których połączenia 1 stycznia 1965 roku powstała Warszawska Fabryka Platerów HEFRA. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje komplet sztućców w oryginalnym opakowaniu z manufaktury HENNEBERGA, który – podobnie jak i pozostałe historyczne kolekcje – został wypożyczony z Muzeum Miedzi w Legnicy.

Przeciwwagą dla tej okolicznościowej wystawy będzie prezentacja aktualnej oferty HEFRY: elementów zastawy stołowej łączących dawne tradycje rzemieślnicze z wymaganiami współczesnego odbiorcy. „Tak naprawdę niewiele się zmieniło przez te 190 lat: wszystkie wyroby są nadal i niezmiennie wytwarzane i wykańczane ręcznie, ponieważ tylko w ten sposób możemy zapewnić im najwyższą jakość i wytrzymałość” – mówi Dorota Ziemlewicz. Ciągłość tradycji podkreślana jest także poprzez klasyczne, ponadczasowe wzornictwo wykonanych w srebrze i stali szlachetnej wyrobów, znakiem czasów zaś zaawansowane technologie produkcji.

Zapowiada się więc kontynuacja tradycji w najlepszym stylu – również tradycji imprez urodzinowych! Drugiego dnia targów o godzinie 14 zostanie podany tort i szampan, którego otworzy gość specjalny. Kto to będzie? Ta informacja będzie do ostatniej chwili utrzymywana w wielkiej tajemnicy, by nie popsuć niespodzianki.

WARSZAWSKA FABRYKA PLATERÓW HEFRA S.A.

HEFRA jest jedynym polskim producentem sztućców oraz galanterii stołowej – wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. Kontynuując wieloletnią tradycję swych poprzedników, niezmiennie od dziesiątków lat firma oferuje ekskluzywne, wysokiej jakości elementy zastawy stołowej wykonanej w całości ze srebra o najwyższej próbie 925 i platerowane srebrem próby 999, a także wykonane z wysokogatunkowej stali chromowo-niklowej 18/10. Obecna polityka firmy ma na celu osiągnięcie pozycji lidera na rynku sztućców srebrnych i platerowanych. Misją jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów – niecodziennych przedmiotów codziennego użytku.

Firma powstała w 1965 r. z połączenia dwóch manufaktur HENNEBERG i FRAGET o korzeniach sięgających połowy XIX w., szczycących się wysoką jakością i wyróżnianych za estetykę produktów. Niegdyś prężne, świetnie radzące sobie w handlu na wielu rynkach, zostały osłabione wskutek nieszczęśliwych okoliczności, kryzysów gospodarczych i obu wojen, a ostatecznie po wojnie znacjonalizowane.
HEFRA jest obecnie jest częścią Grupy Kapitałowej KGHM TFI S.A.