Wystawa historycznych zestawów sztućców i galanterii z kolekcji Henneberga i Frageta oraz prezentacja najnowszej oferty firmy, jak również przyjęcie urodzinowe z udziałem Zaproszonego Tajemniczego Gościa – to wszystko uświetni obchody 190. urodzin firmy Hefra na targach Złoto Srebro Czas.

„Jedną z przyczyn naszego powrotu na targi Złoto Srebro Czas jest chęć świętowania tych wyjątkowych urodzin w gronie branży jubilerskiej, dzięki której ta prawie dwuwiekowa tradycja może być kontynuowana. I mam nadzieję, że będzie nadal dzięki zmianie polityki handlowej firmy, która ma nas na powrót do branży zbliżyć” – mówi Dorota Ziemlewicz, dyrektor ds. handlu i marketingu.

Urodziny będą wyjątkową okazją do zobaczenia historycznych zestawów sztućców oraz galanterii z kolekcji Henneberga oraz Frageta – firm, z których połączenia powstała Hefra. Wśród nich prawdziwy rarytas: komplet sztućców w oryginalnym opakowaniu z manufaktury Henneberga. Dawne wyroby, które na co dzień są eksponowane w Muzeum Miedzi w Legnicy, będą z pewnością ciekawym punktem odniesienia dla kolekcji współczesnych reprezentowanych m.in. przez ręcznie wykonane i wykańczane fasony Imperial ze srebra próby 925 oraz New Spaten ze stali szlachetnej 18/10. Nawiązują one do najlepszych tradycji poprzedników i pokazują, że rzemieślniczą spuściznę da się połączyć z wymaganiami nowoczesnego rynku.

„Już dziś zapraszam serdecznie na przyjęcie urodzinowe z tortem i szampanem, którego otworzy Tajemniczy Zaproszony Gość” – zachęca Dorota Ziemlewicz. Kto nim będzie? Tego goście dowiedzą się 3 października o godzinie 14. Do zobaczenia.