Około 250 m2 powierzchni ekspozycyjnej na dwóch kondygnacjach wypełnionych wyrobami z bursztynem i 50 m2 powierzchni warsztatowej w piwnicy – 18 kwietnia na Rynku Starego Miasta w Warszawie została otwarta kolejna już Galeria Bursztynek wraz z Muzeum Bursztynu.

„Już od dawna szukaliśmy atrakcyjnej lokalizacji na warszawskiej Starówce, w której moglibyśmy nie tylko eksponować biżuterię z bursztynem, ale także promować bursztyn. Przybliżamy go odbiorcy w naszym Muzeum, a teraz będziemy mogli organizować także warsztaty bursztynowe dla dzieci i dorosłych, na które już jest kolejka oczekujących” – mówi Stanisław Całka. Ekspozycja znajdującego się na piętrze Muzeum Bursztynu została przygotowana pod opieką merytoryczną prof. Barbary Kosmowskiej-Ceranowicz. Odwiedzający mogą tu zgłębić tajniki powstawania bursztynu, jego występowania i odmian, jak również zobaczyć inkluzje i bryły oraz przykłady wykorzystania tego kamienia w przeszłości.

W ofercie zlokalizowanej na parterze Galerii Bursztynek, bogatej zarówno w wyroby komercyjne, jak i designerskie oraz unikatowe, dominują wyroby firmy Amber-Ring. Jej uzupełnieniem jest biżuteria zdobiona bursztynem m.in. firm: Art7, Amber One oraz Amber Mix oraz projektantów: Maryli Dubiel i Marcina Gronkowskiego, Tomasza i Magdaleny Stajszczaków. W sklepiku muzealnym pośród licznych typowo turystycznych gadżetów można zaleźć m.in. T-shirty i kubki z dowcipnymi akcentami bursztynowymi, które zostały zaprojektowane również w firmie Amber-Ring.