Pierwsze notowanie spółki BRIJU na rynku NewConnect

10 sierpnia – określany dotychczas najgorszym w tym roku dniem na światowych giełdach – okazał się bardzo dobry dla firmy Futurat, która pod nową nazwą Briju wystartowała na NewConnect: kurs akcji wzrósł na otwarciu o 10 proc. i wynosił 5,51 zł.

Do obrotu trafiło 1.500.000 akcji serii B, 478.260 akcji serii C oraz 500.000 papierów serii D.
„Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera na polskim rynku jubilerskim do 2014 roku” – mówił na otwarciu prezes zarządu Przemysław Piotrowski. Jeszcze w tym roku na przełomie listopada i grudnia na rynku ma się pojawić nowa marka biżuterii z diamentami, dla której będzie budowana sieć sprzedaży w oparciu o dotychczasowych i nowych partnerów handlowych.

Skąd nazwa Briju? W języku francuskim oznacza „lśnić”, jej pierwsze litery mają być skojarzeniem z brylantem, ale też z… braćmi. Firma jest bowiem obecnie zarządzana przez czterech braci: Sławomira, Tomasza, Jarosława i Przemysława. Briju nadal będzie się specjalizować w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii wykonanej ze złota i kamieni szlachetnych.

„Jesteśmy najsilniejszym producentem biżuterii w Polsce” – podkreślał na otwarciu Przemysław Piotrowski. I pierwszym, który wystartował na NewConnect. Obecnie firma zatrudnia 100 osób i współpracuje z ponad 300 partnerami w Polsce (m.in. sieciami W.Kruk, Yes, Arent i Szubert) i ok. 100 zagranicą (Włochy, Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, Belgia), gdzie uzyskuje ponad 50 proc. obrotów. W tym roku spółka planuje zwiększenie obrotów do 2,3 mln zł, a w najbliższej przyszłości wejście na Giełdę Papierów Wartościowych.

Miło nam poinformować, że w 2006 r. firma Futurat otrzymała Nagrodę Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób na Targach Złoto Srebro Czas.