Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 to wspaniała forma promocji dla naszego kraju i miast, w których będą się odbywały rozgrywki. Także dla Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego Expo XXI, gdzie będzie się mieściło Międzynarodowe Centrum Nadawcze UEFA.

Expo XXI zostało wybrane spośród wielu tego typu ośrodków w Polsce i Ukrainie jako nowoczesne centrum dysponujące zarówno wystarczającymi dla przyjęcia tego ogromnego przedsięwzięcia powierzchniami, jak i infrastrukturą techniczną i telekomunikacyjną. Właśnie stąd kilkadziesiąt redakcji będzie wysyłać relacje z tego wyjątkowego europejskiego wydarzenia sportowego do 200 krajów na świecie. Po Euro 2012 prestiż tego miejsca jeszcze dodatkowo wzrośnie, również dzięki poczynionym z tej okazji inwestycjom. Jakim? Zakończono już m.in. remont dojazdowych ulic Prądzyńskiego i Bema, gdzie została ułożona nowa nawierzchnia i chodniki oraz zainstalowane oświetlenie.

POT szacuje, że tylko podczas Euro 2012 odwiedzi Polskę ok. 1 mln turystów, a samą Warszawę – połowa z nich. Przygotowania do ich jak najlepszego przyjęcia – zainteresowania kulturą, historią, urodą, nowoczesnością stolicy – idą pełną parą i czynione są również z myślą o tych turystach, którzy zachęceni pozytywnym przekazem w czasie mistrzostw, zdecydują się odwiedzić to „mistrzowskie” miasto także później. Miejmy nadzieję, że również w pierwszy weekend października, by na targach Złoto Srebro Czas poznać „jubilerską” twarz stolicy.