Miło nam poinformować, że biżuteria Ewy Rudowskiej, długoletniego wystawcy targów Złoto Srebro Czas, wygrała w konkursie publiczności na najciekawszy eksponat wystawy Designed in Poland w Pradze.

Kolekcja unikatowej biżuterii Ewy Rudowskiej z charakterystycznych dla jej projektów liści, otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na najciekawszy eksponat wystawy Designed in Poland, która była prezentowana w październiku br. w galerii handlowej Èerná rù¾e w Pradze. Była to już kolejna odsłona wystawy organizowanej przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych prezentującej nowoczesną polską sztukę złotniczą i użytkową: odzież, biżuterię, szkło artystyczne i użytkowe, porcelanę i inne elementy wyposażenia wnętrz.

Drugie miejsce w tym konkursie zdobył pierścionek firmy S&A –wiodącego producenta biżuterii bursztynowej, również naszego wystawcy. Serdecznie gratulujemy.

Ewa Rudowska jest z wykształcenia fotografem; projektowanie biżuterii to jej pasja. Zwłaszcza odkąd odkryła możliwości, jakie dają jej w tym zakresie rośliny. Jej biżuteria nie jest taka zwyczajna, bowiem powstaje z liści, trawy, słomy, łyka lipowego oraz brzozowych witek. Projektantka nauczyła się specjalnie preparować liście i pokrywać ich delikatną siateczkę metalami szlachetnymi, w wyjątkowy sposób utrwalając ich naturalne piękno. I zamykając je w ozdobach: unikatowych, wyróżniających się, odmiennych. Przez lata jej biżuteria urosła do rangi symbolu – stała się znakiem rozpoznawczym kobiet, które ją noszą, i ich wrażliwości na naturalne piękno rękodzieła.

Polecamy:
http://www.ewarudowska.pl/