Przedstawiciele zarządu spółki HEFRA, jak również organizatorzy, goście i wystawcy targów Złoto Srebro czas świętowali wspólnie jubileusz 190-lecia istnienia tej firmy. Targi warszawskie nieprzypadkowo zostały wybrane jako miejsce obchodów tych wyjątkowych urodzin.

„Celem naszej obecności na targach Złoto Srebro Czas było ponowne zbliżenie z branżą jubilerską: zacieśnienie kontaktów z dotychczasowymi klientami oraz nawiązanie nowych. Nasze stoisko odwiedziło wielu nowych klientów, co daje nadzieję na owocną współpracę w przyszłości” – mówi Dorota Ziemlewicz, dyrektor ds. handlu i marketingu.

Punktualnie o godzinie 14 drugiego dnia targów wystrzeliły korki od szampana. Goście imprezy urodzinowej poznali krótką historię firmy o bogatych, sięgających połowy XIX w., tradycjach zobaczyli historyczne zestawy sztućców oraz galanterii z kolekcji HENNEBERGA oraz FRAGETA – firm, z których połączenia w 1965 r. powstała Warszawska Fabryka Platerów HEFRA. Nawiązaniem do tej tradycji są współczesne wyroby firmy powstałe przy dochowaniu wierności tradycjom rzemieślniczym, ale charakteryzujące się nowoczesnym wzornictwem.

190. rocznica istnienia jest okazją do przypomnienia zarówno historii, jak i współczesnych osiągnięć Hefry – jedynego polskiego producenta sztućców i galanterii stołowej wytwarzanych w całości ze srebra, platerowanych srebrem i wykonanych ze stali nierdzewnej. To także jeden z elementów umacniania wizerunku firmy i budowania pozycji lidera na rynku sztućców srebrnych i platerowanych.