Dobra ubiegłoroczna passa na rynku jubilerskim w Polsce znalazła kontynuację również w pierwszym półroczu bieżącego roku – właściciele sklepów z biżuterią mają wiele powodów do zadowolenia pod względem ekonomicznym. To bardzo dobry prognostyk dla zbliżających się targów Złoto Srebro Czas.

Rok 2015 pokazuje nadal dobrą dynamikę sprzedaży, główne dzięki dobrym nastrojom konsumentów, jak również dzięki zauważalnej zmianie podejścia do biżuterii – od niedawna panuje moda na biżuterię, która obecnie stała się nieodłącznym elementem stroju. Sprzyja temu bogata oferta ozdób dostępnych na rynku – od najprostszych bransoletek z kolorowych kamieni, poprzez biżuterię designerską, po wyroby z wyższej półki wykonane ze złota i zdobione kamieniami szlachetnymi.

Jubilerów szczególnie cieszą wzrosty sprzedaży w tym ostatnim segmencie. Rosnące zainteresowanie klasycznymi ozdobami świadczy nie tylko o rosnącym poziomie zamożności Polaków, ale także o docenianiu kunsztu profesjonalnych jubilerów po latach królowania bylejakości. „Jeszcze 2 lata temu kupowano pierścionki z jak najcieńszą obrączką i jak najmniejszym brylantem, a dziś coraz więcej jest zapytań o wyroby z najwyższej półki jubilerskiej. Klienci doceniają jakość i wartość, cena przestała być już najważniejszym kryterium zakupu. To dla nas świetna wiadomość” – mówi Zbigniew Górecki, prezes Firmy Jubilerskiej Górecki z Dębicy.

Poprawa sytuacji na rynku jubilerskim idzie w parze z innymi dobrymi wskaźnikami, takimi jak m.in. wzrost zatrudnienia, spadek inflacji oraz ożywienie na rynku nieruchomości. A to wszystko pozytywnie wpływa na wzrost optymizmu Polaków i przekłada się wprost proporcjonalnie na nastroje zakupowe.