Cyrk – z takim tematem zmierzą się uczestnicy tegorocznej 15. edycji Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE. Zapowiada się wesoło…

„Temat wieloznaczny dający możliwość bardzo wielorakiej interpretacji a jednocześnie pełen możliwości warsztatowych. To właśnie te cechy sprawiły że CYRK w latach PRL-u był ulubionym tematem czołowych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu: Tomaszewski, Świerzy, Lenica, Młodożeniec traktowali go jako wesoły przerywnik w siermiężnych czasach i bardzo często zdobywali nagrody” – napisał Andrzej Jacyszyn, pomysłodawca tematu, w zaproszeniu. Nic więc dziwnego, że organizatorzy – Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych oraz Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych – spodziewają się prac spontanicznych i niekonwencjonalnych.

Ze względu na późniejsze niż w ubiegłym roku ogłoszenie konkursu zmieniają się też terminy zgłaszania prac: należy je dostarczyć w dniach 10-17 sierpnia do komisarza, którym jest niezmiennie od kilku lat Radosław Wójcik. Nowością w regulaminie jest zmiana wysokości opłaty wpisowej: dla członków STFZ wynosi ona 50 zł, dla wszystkich pozostałych uczestników 100 zł. Inne postanowienia pozostają niezmienne, także to o konieczności użycia w pracach metali szlachetnych lub elementów z nich wykonanych. Na uczestników czekają nagrody: dwie pieniężne i statuetka oraz nagrody rzeczowe i bony na zakupy ufundowane przez sponsorów konkursu, którymi – oprócz organizatorów – są również firmy: Corundum, Arma, Rodent, Markstone, Walownia Metali GRACO, Wojciech Kociuba, W&D Engraving Solution oraz galerie: Otwarta i Trendymania.

Laureatów konkursu poznamy 2 października na targach Złoto Srebro Czas. Wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu będą prezentowane na specjalnej wystawie na targach, a następnie w wybranych miejscach w kraju.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania: Prezentacje 2015