„Poczuj się królową tej jesieni i zobacz kolekcję „Królewskie fantazje” – takim hasłem Dorota Gulbierz zaprasza na targi Złoto Srebro Czas, gdzie zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję biżuterii ceramicznej, także zdobionej bursztynem bałtyckim.

„Królewskie fantazje” to najnowsza kolekcja Doroty Gulbierz, znanej sopockiej artystki specjalizującej się w biżuterii z ceramiki. Dlatego pewnym zaskoczeniem może być obecność… bryłek przezroczystego bursztynu. Wiosną tego roku Dorota Gulbierz po raz pierwszy wprowadziła do swoich realizacji biżuteryjnych złoto Bałtyku, co okazało się strzałem w dziesiątkę nie tylko ze względu na ciekawie zaaranżowaną kompozycję, ale także z powodu niespotykanego dotychczas połączenia materiałów. „Bursztyn jest w tej kolekcji swoistym dopełnieniem, kropką nad i – ważnym elementem kolorystycznym i kontrapunktem” – tak artystka wyjaśnia jego obecność. Ona sama zdaje się być pozytywnie zaskoczona efektem dotychczasowych prac i z radością nadal eksperymentuje z formą i barwą. Co proponuje na jesień i zimę? Radość w kolorze szmaragdowym, błękitnym, turkusowym i różowym okraszoną złotymi reliefami i „koronkami” ze srebra. I nie wszystko z bursztynem.

Biżuteria Doroty Gulbierz jest połączeniem malarstwa, rzeźby i projektowania – stąd m.in. zamiłowanie do wyrazistych kolorów i technika reliefu, w której się wyspecjalizowała. Nieprzypadkowo jest ona tak wyrazista: jej zadaniem – zgodnie z intencją artystki – jest współtworzenie kobiety poprzez podkreślenie jej atrybutów i indywidualnego stylu.