Pod takim tytułem 2 i 3 października odbędzie się seminarium na targach Złoto Srebro Czas, poświęcone zasadom doboru biżuterii do stroju oraz typu urody adresowane przede wszystkim do personelu sklepów jubilerskich. Przez dwa dni targów i po zakończeniu seminarium możliwe będą również indywidualne porady stylistyczne.

Doradca wizerunku osobistego Jolanta Pełka oraz stylistki z Institute of Image Management podpowiedzą, jak dobierać biżuterię do okazji, typu urody, kształtu twarzy i sylwetki oraz czym kierować się przy łączeniu wielu stylów w ubiorze, biżuterii i dodatkach. „Różnorodność i bogactwo form i stylów biżuterii daje z jednej strony większą możliwość wyboru odpowiedniej ozdoby do stroju na różne okazje, a z drugiej może być przyczyną zagubienia i rezygnacji z biżuterii” – twierdzi Jolanta Pełka, która doradzi, jak znaleźć złoty środek. Jej zdaniem biżuteria to ponadczasowe piękno, które nie ulega tendencjom i wpływom mody odzieżowej, co najwyżej poddaje się jej ogólnym wytycznym lub nurtom.

Dowód na powyższe stwierdzenia zostanie przeprowadzony na kilku przykładach strojów z kolekcji jesienno-zimowej prestiżowej włoskiej marki odzieżowej Luisa Spagnoli połączonej z biżuterią z autorskiej kolekcji Małgorzaty Wąsowskiej.

Organizatorami seminarium są: targi Złoto Srebro Czas, Firma Jubilerska Małgorzata Wąsowska oraz Institute of Image Management.