Na 17. edycji targów swoje nowości zaprezentuje aż 52 producentów biżuterii z bursztynem z Polski i Litwy. Tak bursztynowo na ZŁOTO SREBRO CZAS nie było jeszcze nigdy!

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji ZŁOTO SREBRO CZAS również w tym roku wystawcy z sektora bursztynowego przygotowali bogatą ofertę najwyższej jakości wyselekcjonowanych kamieni w żółtych i białych odmianach barwnych zamkniętych w delikatnych oprawach ze złota lub pozłacanego srebra, jak również tzw. bursztyn antyczny, zazwyczaj pod postacią naszyjników oraz bransolet. Najbardziej wymagający klienci, poszukujący prawdziwych „bursztynowych perełek”, absolutnego crème de la crème, z pewnością będą usatysfakcjonowani prestiżową ofertą z najwyższej półki, jaką przygotowali dla nich wystawcy. Warto zwrócić uwagę także na kunsztownie rzeźbione w bursztynie motywy inspirowane światem roślin i zwierząt, jak również historią oraz religią – w formie rzeźb i płaskorzeźb, nierzadko zamkniętych w gustownych ramach obrazu.

Ci zaś, którzy poszukują nowoczesnego i niepowtarzalnego wzornictwa, powinni skierować swoje kroki do Galerii Projektantów, skupiającej projektantów biżuterii i artystów plastyków.
Od kilku lat z sukcesem odkrywają oni ogromne spektrum możliwości, jaki ten uznawany przez długie lata za nudny kamień daje, przedstawiając go w formie naturalnej, fasetowanej, szlifowanej nieregularnie, w połączeniu z drewnem czy zamykany w złotych i srebrnych geometrycznych klatkach, jak również łączony ze złotem i kamieniami szlachetnymi.

To wszystko – a nawet jeszcze więcej – przygotowali dla miłośników bursztynu wystawcy targów ZŁOTO SREBRO CZAS.