Justyna Steczkowska, Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Justyna Steczkowska najmocniej związana jest z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, którego jest ambasadorką. W 2011 r. nagrała spoty radiowe, które emitowały rozgłośnie radiowe w ramach kampanii społecznościowych. Potem przyszły kolejne działania, aż jej wsparcie stało się kompleksowe i przede wszystkim pełne zaangażowania.

Wokalistka chętnie dzieli się swoim talentem, często dając charytatywne koncerty lub przekazując dary na aukcje, z których dochód przeznaczany jest na leczenie osób chorych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po co to robi? „Zaangażowanie znanych osób w pomoc potrzebującym przede wszystkim zwraca uwagę na ich problemy, ale także powoduje, że ci ludzie nie czują się samotni, wiedzą, że mogą na kogoś liczyć” – wyjaśniła artystka.

Kandydaturę Justyny Steczkowskiej do honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży zgłosił o. Filip Buczyński (laureat z 2012 r.), dziękując jej w ten sposób za „poświęcone serce i czas” oraz za to, że „od wielu lat dzieli się swoją sławą, a ta sława pozwala jej pomagać innym”.

Wyróżnienie w edycji z 2013 roku | bursztynowa róża