W tym roku honorowe wyróżnienie Bursztynowej Róży zostało wręczone laureatce w nietypowych okolicznościach: Anna Dymna odebrała ją podczas uroczystości wręczania tytułu „Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka” w siedzibie TVP w Warszawie.

W październiku Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo wszystko” i laureatka Bursztynowej Róży 2014 nie mogła odebrać tego honorowego wyróżnienia osobiście na targach Złoto Srebro Czas z powodu napiętego grafiku przygotowań do spektaklu „Stara kobieta wysiaduje” w krakowskim Teatrze Starym. Najbliższa okazja, by wręczyć jej Różę i przybliżyć ideę tego wyjątkowego wyróżnienia na forum niezwiązanym z branżą jubilerską i zegarkową, nadarzyła się 1 grudnia podczas uroczystości wręczenia tytułu „Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka” w siedzibie TVP w Warszawie. Aktorka nie spodziewała się, że sama otrzyma nagrodę za jej działalność na rzecz potrzebujących, a nie tylko będzie je wręczać osobom pomagającym niepełnosprawnym.

„Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka” to nagrody przyznawane przez Fundację „Mimo wszystko” osobom, które swoją postawą oraz wsparciem przyczyniły się do sukcesu Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. W zaangażowanie w tegoroczną, 10.edycję nagrodzeni zostali aktor Zbigniew Zamachowski z córką, piosenkarka Ania Rusowicz oraz pianista Janusz Tylman. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Telewizja Polska SA przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad wydarzeniem objęli Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anna Komorowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Pełnomocnik Rządu d.s. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. Od pierwszej edycji opiekunem artystycznym Festiwalu jest Irena Santor.

Bursztynową Różę Annie Dymnej wręczyli Rafał Galimski, prezes MCT, oraz Paweł Montewka, prezes PSP.