„Póki żyję, chcę dać z siebie jak najwięcej. To mnie buduje jako człowieka, daje poczucie sensu życia”. Małgorzata Foremniak od 15 lat wspiera działania Fundacji Spełnionych Marzeń, od 2005 r. jest także ambasadorką UNICEF.

„Dzieci chore potrzebują nas, dorosłych! My po prostu musimy je wspierać. To wspaniała forma dopingu, bo z nowotworami, nawet otoczone miłością najbliższych, walczą same. Jestem zaszczycona, że zostałam ich ambasadorką” – mówi aktorka, znana głównie z serialu „Na dobre i na złe”. I zgodnie z deklaracją, wspiera je, uczestnicząc w imprezach organizowanych przez Fundację Spełnionych Marzeń, takich jak Onkoolimpiada czy aukcje charytatywne. Użycza swojej twarzy tak często, jak to tylko możliwe – ma bowiem świadomość, że znani ludzie mogą więcej: „Moją popularność związaną z wykonywanym zawodem chcę przerobić na coś dobrego. Bo dzięki niej można dotrzeć do większej liczby osób. Może i tym razem uda mi się ich zarazić zwykłą chęcią niesienia pomocy?”.

Wierzymy, że tak też się dzieje i również dzięki jej zaangażowaniu rozrasta się krąg osób wrażliwych na cudzą krzywdę. Niezależnie od tego, czy beneficjentami są dzieci walczące z chorobą nowotworową w Polsce, czy też dzieci w afrykańskim Kongo, które urodziły się w skrajnym ubóstwie i umierają masowo z powodu chorób, którym współczesna medycyna już od dziesięcioleci umie zapobiegać. Dzięki wsparciu Małgorzaty Foremniak – Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF – udało się sfinansować zakup szczepionek przeciw tężcowi dla kobiet w ciąży w Kongo oraz zebrać ponad 4 mln zł na szczepienia przeciwko odrze w Sierra Leone – w tamtejszych warunkach oznacza to w praktyce ratowanie życia i zdrowia dzieci. Sukces akcji przerósł początkowe założenia, a kampania przez nią wspierana została uznana za najlepszą kampanię społeczną 2005 r. Bo najważniejsze jest, by dzielić się dobrem z głębi serca – dzięki temu jest się przekonującym: „Gromadzimy to, co otrzymujemy od innych. Materialnie i duchowo. By nasze życie miało wartość, musimy się dzielić tym dobrem”.

„Małgorzata Foremniak jest przykładem tego, iż wielki talent, uroda i wrażliwość na losy drugiego człowieka mogą iść ze sobą w parze” – podsumował Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, którą aktorka wspiera już od 15 lat.