Znamy już laureata wyróżnienia Bursztynowej Róży – z rąk Małgorzaty i Tomasza Osuchów z Fundacji Spełnionych Marzeń podczas uroczystości otwarcia targów Złoto Srebro Czas odbierze ją aktorka Magdalena Różczka.

„Magda Różczka jest osobą, której hasło warto się dzielić towarzyszy zawsze. Bylibyśmy niezwykle wdzięczni, jeśli zostanie ona uhonorowana Bursztynową Różą, nie tylko ze względu na swoje działania, ale także cechy charakteru, które stanowią wspaniałe dopełnienie jej pracy dla innych” – czytamy w uzasadnieniu jej kandydatury.

„Pani Magdalena pomaga z potrzeby serca. Zapytana o powód swoich działań zawsze z uśmiechem odpowiada: bo kocham pomagać. Pomaganie jest dla niej rzeczą bardzo naturalną, która nie wymaga komentarza. Szczególnie ważne są dla niej akcje związane z pomocą dzieciom w każdym wieku i sytuacji. Jest bardzo wrażliwa na cierpienie innych.” – dodaje prezes Fundacji Spełnionych Marzeń Tomasz Osuch.

Przyszła laureatka Bursztynowej Róży znana jest bardziej z ról filmowych (m.in. Lejdis, Rozmowy nocą, Oficer i Usta Usta), niż z działalności charytatywnej. Dzieje się tak dlatego, że – jak twierdzi Tomasz Osuch – jest ona osobą niezwykle skromną i pomaga z potrzeby serca, a nie dla rozgłosu. Z Fundacją Spełnionych Marzeń Magdalena Różczka współpracuje od 2009 r., biorąc udział m.in. w takich akcjach, jak: Spotkania z Gwiazdą na oddziałach onkologicznych w Warszawie, Kielcach i Lublinie, pokazach mody Dzieci – Dzieciom, Daj pieluszkę dla Maluszka, sesja do Kalendarza Marzeń 2012 oraz Gwiazdka.
Aktorka wspiera także działania Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej w Otwocku, jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, współpracuje z Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, bierze także udział w kampaniach społecznych: Kocham nie biję, kocham reaguję, Zgaś światło oraz ¦wiatowy Dzień Książki.

„Akcji charytatywnych, w których uczestniczyła Magda Różczka, było zdecydowanie więcej niż te wymienione powyżej, jednak prosiła, aby o nich nie informować” – podkreśla prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

Wyróżnienie Bursztynowej Róży jest przyznawane przez środowiska skupione wokół targów Złoto Srebro Czas za wrażliwość społeczną i pomoc okazywaną potrzebującym. W gronie dotychczasowych laureatów znaleźli się Maria Kaczyńska (2008), Jadwiga Czartoryska z Fundacji Orange (2009), Małgorzata i Tomasz Osuchowie – Fundacja Spełnionych Marzeń (2010). Zgodnie z tradycją kandydata do tego honorowego wyróżnienia wskazuje laureat z roku poprzedniego.