„Brawo za chęci i czyny! Gratulacje za docenienie tych działań!” – słowa gratulacje używali internauci wiele razy, komentując na różnych portalach internetowych Nagrodę Bursztynowej Róży dla Justyny Steczkowskiej.

Wokalistka otrzymała to honorowe wyróżnienie z rąk o. Filipa Buczyńskiego, założyciela Fundacji im. Małego Księcia i laureata z roku poprzedniego, jako wyraz uznania i szacunku oraz w podziękowaniu za zaangażowanie „czasu i serca” i „dzielenie się sławą, która pozwala pomagać innym”. Zdaniem ojca Filipa, Justyna Steczkowska, podobnie jak Magdalena Różczka, laureatka wyróżnienia z 2011 r., jest dobrym przykładem do naśladowania dla wszystkich celebrytów, ponieważ sławni ludzie mogą „pomagać jeszcze bardziej”.

Dziękując za nagrodę, Justyna Steczkowska zachęcała do wspierania działalności Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, którego jest ambasadorką, i przekazywania w jak najszerszym kręgu informacji o jego istnieniu. „W ten sposób pomożemy nie tylko podopiecznym, ale również rodzicom, którzy potrzebują chwili wytchnienia od 24-godzinnej opieki nad swoimi chorymi dziećmi” – wytłumaczyła.

Honorowe wyróżnienie Bursztynowej Róży przyznawane jest od 2008 r. przez środowiska skupione wokół targów Złoto Srebro Czas za wrażliwość społeczną i pomoc okazywaną potrzebującym. Dotychczasowymi laureatami są Maria Kaczyńska (2008), Jadwiga Czartoryska z Fundacji Orange (2009), Małgorzata i Tomasz Osuchowie – Fundacja Spełnionych Marzeń (2010), Magdalena Różczka (2011) i o. Filip Buczyński – Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (2012). Targi Złoto Srebro Czas chcą w ten sposób udowodnić, że różne środowiska mogą się mobilizować wokół szczytnych i pożytecznych celów.